تعامل با مسافران بیشتر مورد توجه قرار گیرد

استاندار گلستان درنشست کارگروه گردشگری استان گلستان گفت: امروزه دربرخوردها وتعاملات با مسافران وگردشگران، ادبیات و فرهنگ حق دادن به مسافر باید بیشتر از قبل مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی وامورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان گلستان، دکتر حسن صادقلو در جلسه کارگروه گردشگری و ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی استان اظهار کرد: باید به افق و مساله گردشگری و حضور مسافرین توجه بیشتری شود و تنها به عنوان یک سفر عادی در ایام تعطیلات به آن نگاه نشود.

استاندار گلستان با بیان اینکه، این سفرها تاثیرات مثبت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد، تصریح کرد: تلاش شود که گلستان را در بحث سفرها از استان گذری به استان مقصد و هدف نهائی برای گردشگری تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: اقتصاد امروزه نقش مهمی داشته و اگر هزینه ای برای تبدیل شدن از استان گذری به مقصد صورت گیرد، باعث رشد و رونق اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی منطقه خواهد شد.

استاندار گلستان همچنین گفت: برگزاری این کارگروها و جلسات نباید گذری باشد، بلکه باید استان را از گذر بودن به مقصد و هدف بودن تبدیل نماید، زیرا این استان دارای پتانسیل و ظرفیت های بالائی در همه بخش ها و زمینه هااست.

دکتر صادقلو افزود: باید باور کنیم که یک ساعت توقف مضاعف مسافر و گردشگر، نقش مهمی در اقتصاد استان و اشتغال منطقه خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تعامل با مسافر نیز یک اصل مهم در سفرها می باشد و باید برای آن یک جایگاه در نظر گرفته شود، اظهار کرد: برخورد مناسب و ارتباط با احساس مهمان نوازانه و مهربانانه با مسافر مهم و ارزشمند بوده و باعث جذب و ماندگاری بیشتر او در استان می شود.

استاندار گلستان اضافه کرد: در دادن اطلاعات و راهنمایی و نوع رفتار با مسافر، دقت لازم صورت گیرد و این مهم امسال جای تامل و بررسی دارد.

صادقلو با بیان اینکه بازارایان نیز فن بیان و برخورد خوبی با مشتریان داشته باشند، تصریح کرد: نگاه به مشتری، یک نگاه مثبت و دارای احترام باشد تا باعث جلب اعتماد وی شود.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: باید اطمینان و باور برای خرید در مسافر و مشتری ایجاد شود تا زمینه رشد اقتصادی فراهم گردد.
استاندار گلستان گفت: کارگروه نباید فقط دولتی باشد، بلکه مراجعی مانند امور صنفی که مردم با آنها ارتباط دارند نیز در آن حضور داشته باشند.

دکتر صادقلو همچنین با تاکید بر مساله پیش اطلاع رسانی گفت: باید مسائل سال قبل بررسی و آسیب شناسی شود تا نقاط ضعف در این زمینه برطرف و نقاط مثبت تقویت شود.

وی با بیان اینکه گلستان، یک استان تاریخی است و بایددر این زمینه نیز جلوه گری داشته باشد، افزود: استان گلستان در هویت بخشی کشور نقش مهمی داشته و دارد.

به گفته صادقلو، گلستان یک استان تاریخی است و یک پارک زیبا در کشور محسوب می شود و باید مناطق و زمینه های گردشگری بیشتری در این استان فراهم شود.

استاندار گلستان در ادامه تصریح کرد: باید کارگروه اکوتوریسم در استان تشکیل شود تا به بحث های دیوار تاریخی گرگان که سومین دیوار تاریخی جهان است و کاربری های زیادی نسبت به دیوار چین دارد، حتی شهر تاریخی جرجان و پل تاریخی آق قلا که می تواند زاینده رود دیگر باشد، توجه جدی شود.

وی ادامه داد: ما رودخانه ها را بحران زا می بینیم، اما با اندک هزینه و سرمایه گذاری می توان آن را به یک محیط زیبا تبدیل کنیم.
استاندار گلستان با بیان اینکه، استان محل عبور زائرین امام رضا (ع) می باشد، تاکید کرد: رفتار مناسبت و توجه ویژه در این زمینه در خصوص مسافران و زائران باید انجام شود.

صادقلو افزود: از سوی دیگر باید در خصوص اطلاع رسانی در مورد مناطق خارج از مسیرهای اصلی استان بیشتر کار شود تا مسافران، به این مناطق سفر کرده و از زیبایی های آن بهره مند شوند.

وی همچنین بر تقویت بیشتر تورهای گردشگری در استان تاکید کرد و گفت: باید در این زمینه گروه های فعال قوی داشته باشیم.
استاندارگلستان با تاکید بر اینکه در مقصد کردن و یا فراهم کردن زمینه توقف بیشتر مسافر در گلستان تلاش بیشتری صورت گیرد و اتاق فکر نیز تشکیل شود، اظهار کرد: این مسائل اساسی و ظرفیت حقیقی در افزایش گردشگران استان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

استان مرزی و سرسبز گلستان واقع در شمال ایران از مناطق گردشگرپذیر کشور در ایام مختلف سال و بویژه تعطیلات نوروزی و فصل تابستان است.